בין בנייני השכונה, נמצאת מסעדה עם הרבה אישיות וכריזמה

מגזין האוכל יצא לבדוק את מסעדת לוקנטה, של השף שלמה עזרן יוצא מאסטר שף (שזכה לציטוט המפורסם מרושפלד: "אתה לא גאון, אני גאון!") מסעדה שנפתחה לפני שנתיים וממוקמת בשכונה בצפון תל אביב ברחוב בוני העיר 9, בערב שהיינו הארוחה הייתה במסגרת חודש מנות טבעוניות ב40% הנחה של מועדון Non stop digitel -  נון סטופ דיגיתל בה הציג השף שלמה עזרן שנבחר להוביל את תחרות המתכונים את הגרסה שלו למנה של נטע שזכתה בפעילות המנות הטבעוניות. הופתענו ממספר מנות טבעוניות בתפריט וגם מכמה מנות בשר מפתיעות.

התחלנו:

הגענו לאזור, בין בנייני השכונה, תחילה לא הבנו אם טעינו בכתובת, לא היה נראה לעין איזה אזור מסחרי, אך כשהגענו לכתובת ראינו את המסעדה בשכונה שקטה בצפון ת"א ואפילו מצאנו חנייה בשפע מסביבה, דבר שהקל עלינו, במיוחד בת"א. נראה היה שהמסעדה בעלת מספר כובעים: מסעדה, בר, בית קפה ומעדנייה, כך שתושבי השכונה נהנים מכל העולמות במקום אחד.

גולת הכותרת:

באותו ערב מה שתפס אותנו במיוחד היתה מנת "מסבחה" עדשים שחורות - טחינה גולמית שום, צי’לי ירוק, מיץ לימון זרעי עגבנייה שמן זית וכוסברה. פשוט וטעים, מנה שבכיף יכולה להחליף את מנת החומוס שלי.

אווירה:

אווירה של בר – מסעדה בוטיקי שכונתי, עם מוסיקת עולם, שקירותיה מתקשטות במגוון מוצרי מעדנייה שניתן לרכוש. האווירה במסעדה זורמת ונינוחה תואמת את עצמה לשכונה התל אביבית השקטה בסביבת המסעדה.

יצירתיות:

היצירתיות והאישיות המיוחדת של השף שלמה עזרן במאסטר שף, נשארה איתו ובגדול. כל שבוע תמצאו מנה טבעונית חדשה בתפריט ומנת ספיישל חדשה כל יום, כי השף שלמה לא אוהב שמשעמם לו. השף מביא עימו השפעות ורבדים מהאישיות שלו ומאנשים שעבד עימם כגון: השפעות גליליות מארז קומורובסקי במנות כגון קציצות עדשים עם קרם פלפלים (את הקרם למד מזקנה מרוקאית) תפריט מעניין בדיוק כמו האישיות של השף.

למי מיועד?:

מיועד לתושבי השכונה והאזור ולכל מי שעובר בדרך, הקהל שהמסעדה מכוונת אליו הוא מגוון, קהל שרוצה לשתות בערב בירה על הבר עם משהו לנשנש, משפחות שיכולות להתענג על התבשילים של שלמה, שכולל אפילו מנות ילדים וכמובן טבעוניים שימצאו מספר מנות והפתעות משתנות של מנות טבעוניות במקום.

לסיכום:

הכרנו מסעדה שכונתית ומקסימה בניצוחו של השף שלמה עזרן עם אישיות וכריזמה שלא נגמרת, מצד אחד מנות קונספט וסגנונות שונים כמו מסבחה עדשים לצד תבשילים חמים וביתיים כמו נתחי טלה על חומוס מבושל, מפרום תפו"א עם קוסקוס וירקות, התפריט הוא זול ביחס למסעדות בת"א והאווירה נינוחה, רק חבל שאנחנו לא גרים בשכונה הזאת

השאר תגובה