מתי בפעם האחרונה בישלתם בגריל של 3 כוכבי מישלן?

בזמן שצריכת הבשר בארץ ובעולם עולה בעשרות אחוזים, חברות הגריל מנסות לספק את הצרכן במוצרי גריל איכותיים על מנת ליצור להם את החוויה הנוחה והטובה ביותר. אך עם זאת הפערים בגרילים הקיימים אינם גדולים, הן מבחינת הנראות והטכניקות הקיימות ברוב המכשירים, עד שהכרתי את הגרילים של Everdure

ההשקה האחרונה שהייתי לפני הקורונה התקיימה בבית השגריר האוסטרלי בישראל ותכף תבינו למה, חברת ניין מוצרי צריכה, יבואנית ומשווקת מותגים לבית ולגינה, השיקה סדרת גרילי גז, גרילי פחמים ומעשנות של המותג היוקרתי האוסטרלי Everdure  מבית השף הנודע הסטון בלומנטל.

מדובר בסדרת יוקרה וזוכת פרסי עיצוב מבית השף הסטון בלומנטל בעל 3 כוכבי מישלן, אשר פיתח וייצר בעזרת מעצבים ומהנדסים, את הגרילים והמעשנות האולטימטיביים לצלייה ועישון באיכות הגבוהה והמדויקת ביותר!

 

אברדיור

 

אומנם בהשקה שהייתי, השף הסטון בלומנטל לא היה, אבל מי שהדגים על הגרילים והמעשנות של המותג היה משלנו! והוא השף רז רהב ממסעדת OCD. יכולתי להתרשם ממגוון הרחב של המוצרים שכללו גרילי גז בעל 2 ו-3 מבערים, עיצוב ברמה הכי גבוהה, שכן להפוך גריל למותג אופנתי לא הרבה מצליחים אבל עיצוב שיקי לחלוטין עם מכסים במגוון צבעים שהופכים את החוויה לעוד יותר יפה. גרילי פחמים עם פטנט הצתה חשמלית ושיפוד רוטיסרי נשלף, השף רז רהב הדגים כמובן את הברווזים המפורסמים שלו על הרוטסירי ואפילו קינוחי אננס. עוד בסדרה יכולתי להתרשם גם ממעשנת פחם עם טכנולוגיה ייחודית ועיצוב מהמם.

 

אברדיור

 

אני בטוח שכולכם מכירים את השף הסטון בלומנטל, אבל מי שלא, כמה משפטים עליו: הסטון בלומנטל הינו שף יהודי אנגלי, מהמובילים בעולם ובעלים של מסעדת "The Fat Duck" במחוז ברקשייר באנגליה, שזכתה בפרסים בינלאומיים ומעוטרת בשלושה כוכבי מישלן. הסטון, הידוע בגישתו החדשנית לבישול, זכה גם בתואר אבירות ממלכת אנגליה על תרומתו לגסטרונומיה האנגלית.

לדברי השף הסטון בלומנטל: "במשך 20 שנה למדתי כיצד להפיק את המירב ממצרכים שונים. על ידי שילוב כמה מהטכניקות המועדפות עליי בעיצוב מוצרים, יצרתי את מה שניתן לכנות סדרת מוצרי גריל עם שלושה כוכבי מישלן. מהצתה מהירה של פחם ועד לנוחות של צלייה על גז, כל אחד ממוצרי everdure תוכנן מהבסיס ועוצב כך שישנה לנצח את הדרך בה אתם חושבים על חוויית צלייה".

 

אברדיור

 

בתור אחד שמכיר לא מעט גרילים, התרשמתי ממוצרים מתקדמים ביותר, הן מבחינת העיצוב וכמובן הטכנולוגיה שהביאו לשיטת עשייה מדויקת, טעמתי את האוכל ממגוון הגרילים שהיו בהשקה, ברווז, דגים, סטייקים, בשרים במעשנה ואפילו קינוחים ואני יכול להגיד בפה מלא שסוף סוף יש בארץ גרילים עם בידול אמיתי, רואים שהשף בלומנטל הבינלאומי היה מעורב בתכנון עד רמת הכפתור.  עיצוב שלא ראינו בעבר, צבעים אופנתיים, מכשירים שקל לנקות והכי חשוב טכניקה וטכנולוגיה שמפשטת את כל תהליך ההכנה והופכת את החוויה לעוצמתית ומהנה.

 

אברדיור

 

שי חביב, מנכ"ל ובעלים של ניין מוצרי צריכה, יבואנית everdure בישראל "הסטון, ממובילי הבישול המודרני בעולם, תמיד חשב מחוץ לקופסא בכך שיצא מגבולות המטבח המסורתי, החיבור שנוצר ביננו לבין המותג, והסיבה שהחלטנו לייבא ולשווק אותו בארץ, נובע מההכרה בעוצמת הצלייה של הגרילים והתוצאות המדויקות המתקבלות מהעבודה איתם, דבר שיכול לענות באופן מירבי על הצרכים של חובבי הבשר והבישול בישראל, וכל זאת לצד העיצוב הבלתי מתפשר ומעורר ההשראה".

השאר תגובה