שף צעיר ומוכשר ויד ברורה בכל מנה באווירה מדהימה ובראש טוב

מגזין האוכל יצא לבדוק את השף הצעיר והמבטיח אלדר הבר - אלדראס, ברחוב האשכולית 4, יבנה. הגענו בעקבות הטרנד שהולך ורק צובר תאוצה בשנים האחרונות, של השפים הפרטיים שמארחים

בביתם או איפה שרק תזמינו.

התחלנו:

כשהגענו לביתו של השף, נכנסנו ישר לאווירה נעימה ומחויכת, תחילה נמזגה לה כוס קאווה והתחלנו להכיר את השף והאנשים במקום, מטבח גדול ומלא ירק השתקף לנו מבעד לכתף ואנחנו כבר  נכנסנו למוד ואווירה בלתי נשכחת.

גולת הכותרת:

מנות הדגים, הטיפול וההקפדה של אלדר בכל מנות הדגים היתה ממש קסם. מגוון מנות דגים בטקסטורות ומרקמים מגוונים, טרטר, סשימי, קרעי דניס צרוב בחמאה, פשוט יושבים ומסתקרנים מה מנת הדגים הבאה שתפתיע.

אווירה:

אווירה ביתית, עם אנשים מדהימים, אלכוהול טוב ושף מוכשר ונעים שמדי פעם מפתיע במנה חדשה לשולחן והאווירה בעננים.

חומרי הגלם:

מרגישים בכל פרט במנות שמדובר בחומרי גלם טריים, הן במנות הדגים שמרגישים שהדייג זה עתה תפס את הדג וכמובן בכל הירקות הצבעוניים שהיו עסיסיים וטעימים.

יצירתיות:

אי אפשר לפספס את היצירתיות במנות של אלדר, בכל מנה יש את טביעת האצבע של השף, מנות פרחוניות מקושטות בפרחי מאכל, שילוב טכניקות אוכל וטקסטורות, בכל מנה "עוקץ" קטן של השף שנותן למנה עוד טוויסט לעלילה.

למי מיועד?:

מיועד לכולם, פחות מיועד לילדים (אלא אם נסגר קונספט כזה מראש עם השף) המטרה באירועי שף פרטי אינו כמו במסעדה "אוכלים – הולכים" , אין את הרעש של ההמון במסעדה, מדובר באירוע חווייתי וזורם והזמן לא משחק תפקיד, מתאים לכל אירוע שחוגגים או סתם אם בא להתפנק בארוחת שף.

לסיכום:

יאסו! מדובר בחוויה מנצחת, אוכל מצוין, אלכוהול טוב, אנשים ואווירה מדהימה

שיוצרת לנו תחושה של יוון עם צ'יסרים של אוזו שמשתלב היטב עם הדגים. השף אלדר, צעיר ומוכשר עם עתיד מבטיח, מספק חוויה קולינרית בהתאם לקונספט שנבחר ( יודע לבשל במגוון סגנונות ) יודע לקרוא את הלקוח ולהזרים את המנות בקצב שלנו ובהגשה מרהיבה ובעיקר מעוררת תיאבון, לסיכום המגזין ממליץ מאוד.

השאר תגובה