מסע בין תבלינים וטעמים מודגשים אצל כוהנת האוכל ההודי בישראל

מגזין האוכל יצא לבדוק בארוחת בופה צהריים משפחתית באחת המסעדות הוותיקות בישראל, מסעדת טנדורי בהרצליה,רחוב משכית 32, של רינה פושקרנה השפית והמייסדת של המסעדה.

התחלנו:

הגענו משפחה של 4 נפשות, אני אשתי ו-2 ילדי, כבר בכניסה התרשמנו ממסעדה גדולה, שהיתה מלאה באורחים, עיצוב הודי ואווירה של המזרח הרחוק, לכמה שעות התנתקנו מהרצליה וטסנו עם האווירה להודו הרחוקה. קיבלה את פנינו רינה פושקרנה עם חיוך ואדיבות, דבר שלא מובן מאליו שהשפית והמייסדת מקבלת את פניך, והראתה לנו את מקום הישיבה והסבירה לנו איך מתנהלת הארוחה ועם מה להתחיל, דבר שעזר לנו מאוד להתפקס שכן השפע של המאכלים קצת בלבל אותנו.

אווירה:

עיצוב המסעדה, המוסיקה במסעדה ובכלל צורת ההגשה והלבוש שהמלצרים עטו על גופם, יצרה עבורנו אווירה של המזרח הרחוק עם טעימה של אוכל הודי מקורי כי להשלים את החוויה הכוללת.

שירות:

שירות ואדיבות גבוהה של צוות גדול של מלצרים הודים, שסידרו, הוסיפו מנות לבופה ותמיד שאלו אם משהו חסר, היה מרשים לראות כמות כזו של צוות הודי, שעובד בסינרגיה וברמת שירות שלא רואים בכל מקום.

גולת הכותרת:

מרוב המבחר ומגוון הטעמים, הבחירה היתה קשה, אך כמה מנות בהחלט היו גולת הכותרת מבחינתנו בארוחת הבופה, מרק עדשים צהובות שמורכב מתערובת עדשים רכה, תיבול לימוני מעודן ומעט חלב קוקוס ששבר את החמיצות, מרק טעים במיוחד עם טעמים מיוחדים שאפילו ילדיי התאהבו בו, מנת האורז ביריאני, אורז בשמתי עשוי בבישול ארוך בקדירה עם תערובת ירקות, זעפרן, אגוזי קשיו, צימוקים, אורז מיוחד עם מלא טעמים בכל ביס ו-2 קינוחי הגלידה שמאוד אהבנו גלידת צ'אי מסאלה וגלידת הפיסטוק (נפרט בקינוח)

קינוח:

קיבלנו בסיום הארוחה 4 גלידות במגוון טעמים שנעשו במקום, גלידת שוקולד, גולוב ג'מון ו-2 טעמים שממש אהבנו: גלידת צ'אי מאסלה וגלידת פיסטוק שמורכבת מיוגורט, שערות קדאיף וזעפרן, את 2 הגלידות האחרונות לא יכולנו להפסיק לאכול ולהתאהב בכל ביס.

יצירתיות:

היצירתיות במסעדה נבחרה בקפידה ובעדינות, מכיוון שבראש ובראשונה המסעדה משמרת את המאכלים המסורתיים עם מטעמים מהודו של מאות שנים שנשמרים ומענגים משפחות שלמות, כן ניתן למצוא יצירתיות במגוון הטעמים העשיר, צורת הגשת הבופה הפתוח וקינוחים מיוחדים עם טעמים מפתיעים.

למי מיועד?

חד וחלק לכל המשפחה, תחילה חששתי שילדיי בני ה-5.5 לא ימצאו מה לאכול במסעדה, אך הגיע לשולחננו תפריט ילדים גדול עם כל מה שילדים אוהבים, אך אותי יותר הלהיב שילדיי דווקא התלהבו מהמאכלים ההודים, כמו הלחם גבינה, 2 המרקים ונתחי העוף שהגיעו על פלטה לוהטת, אל תדאגו גם על השניצל והצ'יפס הם לא ויתרו. עוד דבר,רינה פושקרנה מבטיחה לכל הילדים הפתעה שיסיימו, כך שגם היה להם תמריץ לסיים את האוכל 🙂

לסיכום:

חייבים לציין שהחוויה היתה אחרת ושונה מהרבה מסעדות שהיינו, הבופה היה מאוד מגוון ואפשר לנו לטעום מגוון טעמים ותבלינים שאנחנו לא פוגשים ביום יום, כדי להספיק לטעום מהכל, השיטה היתה לקחת קצת  מכל דבר ופשוט ליהנות מטעמים מפתיעים, המחיר לאדם הינו 76 ₪, מחיר זול ושפוי לארוחה שאכלנו. אין ספק שהניסיון, השירות והתפריט ההודי המגוון והאותנטי מתמודד עם הרבה כבוד מול מבחר המסעדות שקיים. המגזין ממליץ לחוויה מהמזרח הרחוק והכי חשוב להגיע עם ראש פתוח לטעמים עזים ותבלינים.

השאר תגובה