מסעדה שפשוט נותנת לבשר לדבר באווירה תל אביבית טיפוסית

לאור הביקורות המפרגנות, הלכנו לבדוק האם מסעדת עראיס בשרונה מרקט תל אביב

היא אכן הדבר הבא במסעדות הבשרים.

התחלנו:

התחלנו עם בירה סטלה מהחבית (בכל זאת בשר חייב אלכוהול ליד) וקרפצ'יו פילה בקר

דק דק עם ברוסקטות וסלסת עגבניות, מנה שפתחה לנו את התיאבון והשאירה אותנו עם טעם של עוד למנות הבאות.

גולת הכותרת:

מנת הדגל "עראיס" פיתה ממולאת בתערובת קבב טלה שמתבשלת ביחד עם הפיתה, מבחוץ מעט קריספית ובפנים בשר עסיסי של טעם דומיננטי של טלה, מוגש על מצע של עגבניות, טחינה ועוקץ של חריף לימונים מהפנט! אי אפשר שלא לקחת ביד לטבול ולהתאהב בטעם.

קינוח:

יחד עם האספרסו לקחנו פאי לימון וטראפלס שוקולד מריר, בגלל שאני חובב שוקולד מושבע, הטראפלס ניצח, מנת שוקולד איכותית ומכובדת לפנאלה של הארוחה.

אווירה:

למרות שהמסעדה לא ממוקמת בתוך הדוכנים בשרונה, אווירה של סטייק האוס עם מוסיקה ברקע שמכניס אותך למוד של סופ"ש.

שירות:

שירות ברמה גבוהה, החל מהמארחת ועד לשף דן, אווירה נעימה ומחייכת, כי שמגיעים למסעדה, זה הסטנדרט שצריך להיות.

 

חומרי הגלם:

מרגישים בכל פרט במנות שמדובר בחומרי גלם טריים, הן בטריות של הבשרים, כשכבר בקרפצ'יו מרגישים באיכות שמדובר בטריות וכמובן בכל הסלטים שהוגשו כתוספות.

יצירתיות:

אי אפשר לפספס את היצירתיות במנות, חציל הבלדי מוגש לא בצורה שאנחנו מכירים, ממש חצי חציל בלדי על הגריל ומעליו באבא גנוש – מנה טעימה גדולה ויצירתית. דבר נוסף, אבן אש עגולה רותחת שמוגשת על המגש יחד עם הנתחים, כך שבמידה ורוצים יותר את מידת העשייה אפשר לשים על האבן וממש לצלות עוד.

למי מיועד?:

מיועד לכולם, אך בעיקר לחובבי בשר, גם מי שלא מושבע של בשר יוכל למצוא בתפריט מספיק דברים בשבילו, אך לחובבי בשר החוויה תהיה ממש מפנקת

.

לסיכום:

מסעדה שמצדיקה את הביקורות המפרגנות, המנות יצאו מהר וחמות והשף דן דאג לפרטים הקטנים בכל מנה ומנה, המנות גדולות ומפרגנות, נתחי הבשר טריים, אתה מרגיש שאתה אוכל ישר מהקצביה, שירות ואיכות גבוה, מסעדת בשר באווירה תל אביבית, המגזין ממליץ מאוד.

השאר תגובה