מסע בין טעמים וחוויה בוכרית אותנטית ממש בישראל

הפעם מגזין האוכל יצא לבדוק את מסעדת "סמרקנד" של העדה הבוכרית בתל אביב, לטעום ולגלות טעמים חדשים שאנחנו פחות נתקלים ביום יום, כבר מבחוץ אפשר להתרשם מעיצוב מיוחד, הגודל והעיצוב המעוטר והססגוני נתן את אותותיו של האוכל העדתי בשביל שנוכל להיכנס אל משהו שונה ומיוחד.

התחלנו:

התחלנו עם מנת "סמסה בוכרית" 2 יחידות של מאפה פריך, עם בשר כבש ובצל קצוץ, מיצי הבשר נשמרו ונספגו בתוך המאפה וטעם הכבש המודגש והמתובלן יצר מוסיקה בתוך הפה, כבר במנה הראשונה התאהבנו בעדה וחיכינו לטעום מעוד מטעמי העדה הבוכרית.

גולת הכותרת:

תוכלו למצוא בתפריט דגים ושיפודי בשרים שאתם מכירים, אך מבחינתנו גולת הכותרת אלו המטעמים המסורתיים והבשרים של העדה – סמסה, מאנטו – כיסוני בצק מאודים במילוי בשר, מרקים מיוחדים, אורז אוש פלוב ואפילו הקבב הבוכרי עם תבלינים מקוריים, מטעמים שלא תימצאו בכל מקום ולכן דווקא מנות העדה אלו הם המנות היותר מיוחדות במקום.

אווירה:

המסעדה גדולה ומעוצבת בחמימות, ריהוט עתיק וססגוני, ממש מנתק אותנו מישראל לזמן הארוחה, הסגנון יוצר אווירה מיוחדת שמחוברת לעדה הבוכרית.

חומרי הגלם:

חומרי גלם טריים, מרגישים בבשרים ובמאפים המיוחדים, את הקראנצ'יות והבשר שנימוח בפה, תחלופת אוכל גבוהה ומטבח גדול עם הרבה אנשי מטבח, מבטיחים שנקבל אוכל טרי ואיכותי.

יצירתיות:

אין יצירתיות במנות אבל זה מבחירה, המסעדה משמרת את המאכלים המסורתיים מסמרקנד שבאוזבקיסטן, דואגת להגיש אוכל בוכרי אותנטי ומטעמים של מאות שנים שנשמרים ומענגים משפחות שלמות.

למי מיועד?:

מיועד לכל המשפחה, כל אחד יוכל למצוא את עצמו בתפריט הגדול של המסעדה, מארוחת בשרים על האש דרך מטעמים בוכריים ששווה לטעום.המסעדה גדולה ויכולה להכיל גם אירועים.

לסיכום:

מסעדה באווירה אחרת, אותנטית ששומרת ונותנת הרבה כבוד לעדה הבוכרית, אז אם אתם רוצים לגוון במסעדה ולגלות טעמים חדשים של העדה הבוכרית, המסעדה בדיוק עבורכם. חשוב מאוד לבוא בראש פתוח והמלצה שלנו: לאכול את המטעמים והמאכלים הבוכרים המיוחדים ולהפליג עם הנפש לכמה שעות אל מסע בין טעמים בסמרקנד שבאוזבקיסטן.

השאר תגובה